Technology

Zaskakujący rezultat w I. rundzie turnieju Europa League! Legia objęła pierwszą lokatę w klasyfikacji swojej grupy po tym jak ograła moskiewski Spartak!

18.09.2021, 16:58 0 komentarzy
Zaskakujący rezultat w I. rundzie turnieju Europa League! Legia objęła pierwszą lokatę w klasyfikacji swojej grupy po tym jak ograła moskiewski Spartak!

Należy mieć świadomość, że piłkarskie zespoły z naszego kraju bardzo rzadko zapewniają polskim kibicom radosne doznania w europejskich zmaganiach. W większości przypadków drużyny z PKO Ekstraklasy szybko ponoszą porażki w rozgrywkach kwalifikacyjnych i kończą swój udział w zmaganiach europejskich i przywykliśmy do tego. W trwającym aktualnie sezonie sympatycy piłki nożnej z naszego kraju mogli być jednak o wiele mocniej zachwyceni z formy klubów piłkarskich. W ostatecznym rozrachunku do zmagań grupowych zmagań europejskich dotarła jedynie Legia Warszawa, jednak reszta klubów na etapie kwalifikacyjnych potyczek radziła sobie naprawdę nieźle. Jednakże dziś mamy chęć skupić się na formie warszawskiej Legii, która w środowy wieczór zaczęła batalię w rozgrywkach grupowych Ligi Europy. W meczu numer jeden grupowej batalii przeciwnikiem był Spartak z Moskwy, a więc niesamowicie solidny klub wywodzący się z Rosji.

Wiele redakcji sportowych przed tym meczem jednogłośnie uważało, że Legii Warszawa niezwykle trudno będzie starać się o jakiekolwiek punkty. Przed tym starciem Spartak Moskwa wydawał się rywalem znacznie silniejszym i mistrz Polski musiał się mocno starać, żeby ugrać przynajmniej remis w tym meczu. Rzeczywistość przedstawiała się jednak zdecydowanie inaczej, co na pewno jest niezwykłą wiadomością dla futbolowych sympatyków z naszego kraju. Piłkarze szkoleni przez Czesława Michniewicza od pierwszych minut zagwarantowali gospodarzom i w paru sytuacjach znaleźli się blisko strzelenia gola. Z pewnością piłkarze Spartaka byli naprawdę zadziwieni tym, w jaki sposób ten mecz rozgrywają gracze mistrza polskiej ligi. Strategia Legii z Warszawy okazała się naprawdę rozważna i można było zobaczyć w niej pomysł na to spotkanie. W sytuacji, kiedy na zegarze wybiła dziewięćdziesiąta minuta starcia wydawać się mogło, iż starcie zakończone zostanie rezultatem remisowym. Jednak w doliczonym przez arbitra czasie piłkarze mistrza polskie PKO Ekstraklasy przeprowadzili perfekcyjną kontrę, która zakończyła się golem dla zespołu gości zdobytym przez Kastratiego Lirima. Jeszcze na koniec zawodnicy Spartaka starali się zdobyć bramkę wyrównującą, jednak brakło im paru minut i to właśnie zawodnicy Legii Warszawa mogli celebrować triumf.

Zostaw komentarz