Technology

Zaskakująca porażka Igi Świątek w trakcie Wimbledonu!

15.07.2022, 08:32 0 komentarzy

Od kilku miesięcy u nas panuje gigantyczna moda na oglądanie tenisowych pojedynków i należy mieć to na uwadze. Nie jest to oczywiście zbieg okoliczności, a bardzo duża w tym rola Igi Świątek, która w ostatnich miesiącach pokazuje na kortach kosmiczną dyspozycję. Eksperci od tenisa mają świadomość, jak fenomenalnie pokazuje się w obecnym sezonie Iga i nie można temu zaprzeczyć. Świątek mogła się pochwalić passą bez porażki, trwającą trzydzieści siedem pojedynków przed pojedynkiem w trzeciej rundzie Wimbledonu. To z całą pewnością najwybitniejsze tego typu osiągnięcie wśród tenisistek w XXI wieku. Ostatni raz Świątek uznała wyższość rywalki 5 miesięcy temu, a wówczas skuteczniejsza okazała się Ostapenko. Nie jest tajemnicą, iż każda passa musi w pewnym momencie zakończyć się i tak dokładnie było w w tej sytuacji. Reprezentantka naszego kraju nie radzi sobie za dobrze na trawie i w tym starciu było to zauważalne.

najlepsza tenisistka świata aż 2 razy przełamywała swoją rywalkę więc początek tego spotkania był dość zaskakujący. To starcie nie przebiegało od pierwszych minut zgodnie z planem zawodniczki z Polski. Ze strony polskiej tenisistki ten mecz z Cornet pełny był ogromną ilością niedokładności, co w końcowym rozrachunku doprowadziło do jej pierwszej klęski od dłuższego czasu. Na trawiastym korcie tenisistka z Francji bardzo dobrze wyglądała i regularnie punktowała reprezentantkę Polski. Zawodniczka z Francji finalnie wygrała wynikiem 2:0 i zapewniła sobie awans do czwartej rundy turnieju Wimbledon. Porażka tenisistki z naszego kraju oznacza, iż fantastyczna passa zwycięstw, która budowała się od trzydziestu siedmiu starć uległa przerwaniu. Iga Świątek po przegranej zapowiedziała jednak, iż nie zamierza robić przerw i niedługo ponownie będziemy ją podziwiać na kortach. Bez wątpienia polscy fani tenisa wyczekują na następne zmagania z udziałem polskiej zawodniczki.