Technology

Wygrana wicemistrz ligi polskiej w pierwszym pojedynku trzeciej rundy eliminacji do Ligi Konferencji i dwa trafienia Iviego Lopeza!

09.08.2022, 16:10 0 komentarzy
Wygrana wicemistrz ligi polskiej w pierwszym pojedynku trzeciej rundy eliminacji do Ligi Konferencji i dwa trafienia Iviego Lopeza!

Futbolowi sympatycy z Polski przywykli do tego, że w Europie polskie zespoły piłkarskie nie osiągają triumfów. Doskonałym tego przykładem jest przykładowo to, że największym sukcesem ostatniej dekady jest to, że sześć sezomów temu warszawska Legia dostała się do fazy grupowej Champions League. Oczywiście nie dało się sześć lat temu wywalczyć awansu do kolejnej fazy, jednakże przygoda mistrza polskiej Ekstraklasy z Pucharem Europy we wspomnianym sezonie była bardzo intrygująca. Bez wątpienia nie możemy tak określić epizodu z Champions League ekipy Lecha, który wywalczył mistrzostwo PKO Ekstraklasy w minionym sezonie. Ekipa mistrza Polski już w pierwszej rundzie eliminacji została wyrzucona z batalii o fazę grupową Ligi Mistrzów. I chociażby dlatego musi występować w najniższym poziomie rozgrywek klubowych a dokładnie Europa Conference League.

Naprawdę duże oczekiwania kibice futbolowi z naszego kraju pokładają w zespole wicemistrza polskich rozgrywek i ciężko temu zaprzeczyć. Bardzo dobrze od pierwszego meczu eliminacyjnych zmagań prezentuje się zespół prowadzony przez selekcjonera Marka Papszuna. Gra wicemistrza polskich rozgrywek prezentuje się przyjemnie dla oka i można zobaczyć, że został tam zastosowany projekt. Tutaj warto też pochwalić zarząd tego klubu, który doskonale dogaduje się z Markiem Papszunem. W Częstochowie w ten sposób został zaprojektowany kolektyw, który będzie mógł bić się o sukcesy w europejskich zmaganiach. Chociażby dlatego futbolowi wielbiciele z naszego kraju liczą na to, że wicemistrz polskiej Ekstraklasy zdoła zakwalifikować się do Ligi Konferencji, ale także wygra tytuł mistrza kraju. Niesamowicie blisko ten cel był w poprzednim sezonie, jednakże podczas ostatnich kolejek brakło już klubowi Rakowa z Częstochowy sił. Ekipa z Częstochowy w zeszły czwartek rozgrywała spotkanie ze Spartakiem Trnawa. Duże grono piłkarskich specjalistów wychodziło z założenia, że Raków Częstochowa powinien bez większego problemu sobie poradzić z przeciwnikiem. Wicemistrz naszego kraju w końcowym rozrachunku triumfował rezultatem 2:0 po 2 golach Lopeza. Ten triumf w znacznym stopniu przybliżył ich do zakwalifikowania się do IV rudny kwalifikacji Ligi Konferencji.

Zostaw komentarz