Technology

Triumf z narodową kadrą Walii rezultatem 1:0 - polska kadra zapewnia sobie pozostanie w grupie A Ligi Narodów!Reprezentacja Polski wygrywa z kadrę narodową Walii!

20.10.2022, 12:40 0 komentarzy
Triumf z narodową kadrą Walii rezultatem 1:0 - polska kadra zapewnia sobie pozostanie w grupie A Ligi Narodów!Reprezentacja Polski wygrywa z kadrę narodową Walii!

Nie da się ukryć, że w obecnym roku rozgrywki Ligi Narodów musiały być rozegrane w przyspieszonym tempie, ze względu na zbliżające się Mistrzostwa Świata w Katarze. Polski zespół narodowy pod wodzą Czesława Michniewicza ograła narodową kadrę Szwecji w finałowym spotkaniu baraży i także zagra na mistrzostwach świata. Jednak nim to nastąpi polscy gracze mieli do zrealizowania jeszcze jedno niezwykle istotne zadanie. Głównym celem na tegoroczną edycję National League znów było utrzymanie miejsca w dywizji A. Chodzi tutaj w głównej mierze o prestiż, oraz możliwość rozgrywania meczów z klasowymi oponentami. W pojedynkach z najlepszymi drużynami futbolu światowego polska reprezentacja będzie mogła nabierać doświadczenia i co ważne zobaczyć, w jakim jest w tym momencie miejscu. Tegoroczne wyzwanie to nie było zbyt łatwe, ponieważ nasza drużyna musiała grać z takimi ekipami jak narodowa kadra Holandii, Walia a także drużyna narodowa Belgii. Każda z tych reprezentacji to wielkie wyzwanie, i z tego powodu walka o punkty była niesamowicie ciężka.

W chwili, gdy kadra narodowa Polski przegrała z Belgią rezultatem jeden do sześciu piłkarscy fani z Polski byli mocno zawiedzeni. Bez cienia wątpliwości był to kubeł zimnej wody dla polskich piłkarzy, jak i trenerskiego sztabu. Bez najmniejszych wątpliwości awans na mistrzostwa świata był sporym osiągnięciem, lecz reprezentacja posiadająca w taką liczbę zdolnych graczy nie może sobie pozwolić na lanie takich rozmiarów. Polskiej drużynie podczas kolejnych pojedynków powodziło się już jednak zdecydowanie lepiej, czego świetnym przykładem jest triumf z zespołem narodowym Walii na stadionie w Warszawie, oraz remis z Holandią. W grupowych rozgrywkach przyszła pora ostatniej serii spotkań, w której reprezentanci Polski grali z reprezentacją Walii. Zawodnicy Walii, by móc rozmyślać o pozostaniu w grupie A National League musieli triumfować w tym meczu. Naszym graczom starczał do utrzymania się wyłącznie remis. To był równy i trudny mecz, ale z delikatnym wskazaniem na drużynę narodową Polski. Nasi reprezentanci byli lepsi na przestrzeni całego spotkania i udokumentowali podczas drugiej połowy, kiedy to po perfekcyjnym podaniu Roberta Lewandowskiego, do siatki trafił Świderski. Polska w ostatecznym rozrachunku utrzymała się w dywizji A Ligi Narodów po tym jak triumfowała rezultatem 1:0. W tym momencie fani futbolu w Polsce mogą spokojnie czekać na pierwsze spotkania w grupie drużyny Polski na mundialu w Katarze.

Zostaw komentarz