Technology

Tottenham Londyn zwycięża mistrza Anglii po trafieniu w ostatnich sekundach! Porażka mistrza angielskiej ekstraklasy i fantastyczny mecz w meczu kolejki!

21.02.2022, 14:20 0 komentarzy
Tottenham Londyn zwycięża mistrza Anglii po trafieniu w ostatnich sekundach! Porażka mistrza angielskiej ekstraklasy i fantastyczny mecz w meczu kolejki!

Wielu futobolowych kibiców z całego świata uważa, że angielska ekstraklasa jest w tej chwili najtrudniejszą ligą piłkarską na całym świecie. Premier League przez dekady pielęgnowała własną renomę, a idealnym tego dowodem są wyniki sprzedaży, które te rozgrywki osiągają co sezon. Piłkarskie drużyny z angielskich rozgrywek niemalże w każdym sezonie dobrze grają w europejskich rozgrywkach i należy o tym wspomnieć. To, że panującym obecnie triumfatorem rozgrywek Champions League jest Chelsea, czyli drużyna z Anglii jest tego perfekcyjnym przykładem. Mistrz Anglii też ma ochotę na zwycięstwo w tych prestiżowych rozgrywkach europejskich i to z pewnością. Rok wcześniej piłkarze z Manchesteru dotarli do finałowego spotkania Ligi Mistrzów, lecz wtedy musieli uznać wyższość zespołu prowadzonego przez Thomasa Tuchela. Dla szkoleniowca mistrza Anglii Guardioli Pepa, który w sezonie obecnym wzniesie się na wyżyny, aby sięgnąć po wymarzone europejskie trofeum był to bez cienia wątpliwości bardzo duży cios.

Dobrze zaznaczyć fakt, iż City jest na idealnej drodze, aby sobie ułatwić drogę po puchar Ligi Mistrzów. W krajowych rozgrywkach mają solidną przewagę nad resztą drużyn, co da im szansę o wiele bardziej skoncentrować się na europejskich rozgrywkach. Piłkarze mistrza ligi angielskiej toczyli bój londyńskim Tottenhamem w weekend i na pewno nie oczekiwali tak wymagającego pojedynku. Dynamicznie ruszyła do ataku od pierwszych minut meczu wyruszyła drużyna gości, czego rezultatem był gol już po 4 minutach pojedynku. Piłkarze mistrza ligi angielskiej musieli ruszyć do gonienia wyniku. Na pewno wielbiciele piłki nożnej z Manchesteru odczuwali szczęście, gdy piłkę do siatki w 36. minucie umieścił Guendogan doprowadzając takim sposobem do remisowego rezultatu. Podczas drugiej odsłony tego starcia do głosu kolejny raz doszli przyjezdni, którzy z pomocą Harryego Kane'a powrócili na prowadzenie. Wszystko wskazywało na to, iż to starcie zakończy się zwycięstwem Tottenhamu z Londynu, jednak w 92 minucie z jedenastu metrów doprowadził do remisu Mahrez. Arbiter w 95 minucie tego meczu zarządził karnego dla gości. Kane Harry zamienił rzut karny na trafienie i tym samym zapewnił triumf dla swojej drużyny.

Zostaw komentarz