Technology

Świetne spotkanie Dumy Katalonii - porażka Realu Madryt wynikiem 1:3!

19.01.2023, 12:10 0 komentarzy

Na przestrzeni ostatnich lat forma organizowania starcia o Superpuchar Hiszpanii uległa sporej zmianie i nie da się temu zaprzeczyć. Pewnego rodzaju zawód mogą czuć sympatycy piłki nożnej z Hiszpanii, ponieważ zmagania o ten puchar przeniesione zostały do Arabii Saudyjskiej. W turnieju o ten puchar walczą teraz 4 zespoły, a wygrani par 1/2 finału będą ze sobą rywalizować w pojedynku finałowym. W tym sezonie w starciu finałowym na przeciw siebie stanęły drużyny Barcy i madryckiego Realu. Piłkarscy fani z całej Europy mogli być więc uradowani, ponieważ to oznaczało pierwsze El Classico w pojedynku o Superpuchar Hiszpanii od kilku lat. W pierwszym składzie drużyny FC Barcelony występuje kapitan piłkarskiej polskiej reprezentacji, a więc Lewandowski.

Tak więc polski zawodnik miał okazję na zdobycie pierwszego trofeum w barwach Dumy Katalonii. Mnóstwo dziennikarskich ekspertów przed tym spotkaniem podkreślało, że zdecydowanym faworytem do zwycięstwa jest madrycki Real. Zwycięzca ubiegłorocznej edycji Champions League oraz w tym momencie panujący mistrz La Liga to dosłownie maszyna do zwyciężania finałowych pojedynków, i z tego powodu każdy inny rezultat niż ich zwycięstwo byłby gigantycznym zaskoczeniem. Od rozpoczęcia spotkania finałowego ogromną przewagę miała drużyna FC Barcelony. Zawodnicy bardzo dobrze rozumieli się na boisku i z powodzeniem konstruowali kolejne ataki w okolicach pola karnego rywala. Pierwszy gol w starciu finałowym strzelony został przez piłkarzy Barcelony, a jej autorem okazał się Gavi, który wykończył doskonałe podanie od Roberta Lewandowskiego. Do bramki przed zakończeniem pierwszej połowy trafił kapitan kadry narodowej Polski, któremu świetnym zagraniem popisał się Gavi. Pierwsza odsłona zakończyła się rezultatem 2:0 dla Barcelony, a gracze Realu z Madrytu prezentowali się źle na tle oponenta. Obraz meczu w II połowie nie uległ zmianie, a dwadzieścia minut przed końcem Barcelona strzeliła trzecią bramkę. Real Madryt zdobył honorową bramkę w doliczonym czasie gry, a strzelcem był Benzema. W końcowym rozrachunku pojedynek zakończył się wynikiem trzy do jednego dla Barcy, która tym sposobem zdobyła Superpuchar Hiszpanii.