Technology

Rozmowa z księciem Harrym i Meghan Markle

20.03.2021, 16:47 0 komentarzy
Rozmowa z księciem Harrym i Meghan Markle

Ostatnio, a więc 7.03 o godzinie 20 zaistniał wywiad prezenterki telewizyjnej Oprah z księciem Harrym a także jego żoną Meghan Markle. O spotkaniu tym szybko stało się bardzo głośno i dalej jest to jeden z wiodących tematów wśród różnych mediów. Był to pierwszy wzajemny wywiad księcia Harry'ego i Meghan po wycofaniu się pary z pełnienia obowiązków w ramach brytyjskiej rodziny królewskiej oraz przeprowadzce do USA. W trakcie rozmowy z Oprah para wyjaśniła powody swych decyzji i przedstawiła własną wersję wydarzeń z uczestnictwa na królewskim dworze. Na rozmowie pojawiły się oskarżenia obojętności, rasizmu i utrwalania kłamstw pod adresem Pałacu Buckingham.

Poza tym, na podstawie zamieszczonego parę dni temu sondażu ośrodka YouGov Brytyjczycy w całym tym starciu w rodzinie królewskiej stoją właściwie po stronie królowej Elżbiety II jak i reszty członków rodziny niż Meghan i Harry'ego. Lecz nie da się zaprzeczyć, że poparcie jest niezwykle zróżnicowane, w zależności od upodobań politycznych oraz wieku. Media brytyjskie podkreślają, iż jeśli Harry i Meghan zechcieliby w niedalekiej przyszłości powrócić na łono królewskiej rodziny, to właśnie tym wywiadem skreślili nieodwracalnie swoją szansę. Ponadto oprócz wspomnianych wcześniej kwestiach królewska para poruszyła również wątek tego, iż książe nie wypatrzył wcześniej, że jest on uwięziony, jak sam przyznał, oraz temat samobójczych myśli Meghan.

Prowadzący kanał na platformie YouTube, zajmujący się zbieraniem poszczególnych informacji Josh Pieters i Archie Manners, namówili czwórkę ekspertów omawiających w mediach sprawy rodziny królewskiej na analizę wywiadu dwa dni przed publikacją. Profesjonaliści, w tym miniony prasowy sekretarz brytyjskiej królowej, zinterpretowali całą rozmowę, sugerując w ten sposób Oprah brak obiektywnego podejścia a z kolei Markle korzystanie z ostrego a także bezkompromisowego języka. Wywiad Oprah Winfrey z księciem Harrym oraz Meghan Markle pokazany został w wieczornym TVN24. Co istotne, rozmowę tą obserwowało średnio bez mała 1mln odbiorców. Stacja była wtedy drugim z kolejności liderem rynku, tym samym mając przewagę nad Polsatem i TVN.

Jednocześnie mówi się, że wywiad ten tylko udowodnił legendę dotyczącą Oprah jako dziennikarki, która umie wyciągnąć z rozmówcy wnikliwie wszystko. Mając na względzie szokujące rewelacje książęcej pary media piszą o "telewizyjnej rozmowie dekady", jednak Oprah robiła to już niejednokrotnie. Bez wątpienia trzeba przyznać, iż temat ten będzie w ciągu zbliżających się tygodni z pewnością często omawiany.

Zostaw komentarz