Technology

Idealna forma zespołu mistrza PKO Ekstraklasy - imponująca wygrana z hiszpańskim Villarreal CF w Lidze Konferencji Europy!

10.11.2022, 13:28 0 komentarzy

Z całą pewnością wielbiciele futbolu w naszym kraju nie mają zbyt często sposobności do celebrowania zwycięstw swojego klubu w pucharach europejskich. Zespoły z PKO Ekstraklasy w większości przypadków naprawdę prędko przerywają swoją przygodę z pucharami europejskimi i w takim przypadku mogą skoncentrować się tylko na rodzimych rozgrywkach. W trwającym aktualnie sezonie jednak wyjątkowe powody do zachwytu mają wielbiciele popularnego Kolejorza. Drużyna Lecha zakwalifikowała się do grupowych rozgrywek Ligi Konferencji Europy i od pierwszej kolejki gwarantuje własnym fanom sporo emocji. Lech w trakcie szóstej kolejki rozgrywek grupowych rywalizował z hiszpańskim Villarreal, a więc bardzo trudnym oponentem. Triumf w tym spotkaniu oznaczał, iż piłkarze Lecha będą pewni awansu do pucharowej fazy. Dużo ekspertów miało wątpliwości co do tego, iż mistrz PKO Ekstraklasy da radę zwyciężyć z zdecydowanie lepiej notowanym rywalem i należy to przyznać.

Lech od pierwszej minuty tego spotkania wyglądał znacznie lepiej niż Villarreal. Bardzo dobrym przykładem tego był gol Velde, który został strzelony w 27 minucie spotkania. Fani mistrza Ekstraklasa oszaleli ze szczęścia i zdecydowanie mocniej zaczęli wspierać swoich graczy. Rezultatem 1:0 dla gospodarzy skończyła się pierwsza połowa meczu. Piłkarze mistrza ligi polskiej w trakcie drugiej części tego meczu musieli grać uważnie i jednocześnie szukać okazji na strzelenie drugiego gola. Piłkarze poznańskiego Lecha zdobyli kolejnego gola parę minut po rozpoczęciu gry. W 51. minucie bramkę na dwa do zera strzelił Skóraś, który prezentował się w tym spotkaniu fantastycznie. Piłkarz mistrza polskiej Ekstraklasy 13 minut przez zakończeniem pojedynku zdobył drugiego gola, co doprowadziło kibiców zgromadzonych na trybunach w Poznaniu do ekstazy. Mecz w ostatecznym rozrachunku skończył się rezultatem 3:0 dla mistrza polskiej Ekstraklasy, co oznaczało gwarantowany awans do fazy pucharowej rozgrywek Ligi Konferencji Europy. Mistrz naszej ligi w fazie grupowej zajął drugą lokatę. W fazie pucharowej Europa Conference League będą grać z norweskim Bodo/Glimt.