Technology

Gigantyczna przewaga Maxa Verstappena - zwycięstwo podczas Grand Prix na torze w Austin i mistrzostwo świata dla RB Racing!

27.10.2022, 09:05 0 komentarzy
Gigantyczna przewaga Maxa Verstappena - zwycięstwo podczas Grand Prix na torze w Austin i mistrzostwo świata dla RB Racing!

Fani motoryzacji na pewno nie są zadowoleni z tego, iż obecny sezon F1 powoli się kończy. W ubiegły weekend poznaliśmy wszystkie najważniejsze rezultaty obecnego sezonu. Po trwającej dziewięć lat dominacji Mercedesa Red Bull Racing zdołał wywalczyć tytuł mistrzowski konstruktorów. Obecny sezon jest dla ekipy Red Bull Racing fenomenalny pod wieloma względami i ciężko temu zaprzeczyć. Szczególnie trzeba zwrócić uwagę na to, w jak niesamowitej dyspozycji jest w obecnym momencie Max Verstappen. Podczas rundy o GP Japonii mistrz świata Formuły 1 z poprzedniego sezonu zapewnił sobie drugie mistrzostwo z kolei. Kierowca z Holandii w tej chwili może dogłębnie skupić się na łamaniu następnych rekordów. Wygrana w trakcie niedzielnego wyścigu spowodowała, że kierowca z Holandii wyrównał rekord ilości zwycięstw w trakcie jednego sezonu.

Na obecną chwilę ten rekord wynosi trzynaście triumfów, jednak Max Verstappen ma szansę, by mocno go wyśrubować. Do końca obecnie trwającego sezonu zostały trzy wyścigi i reprezentant Red Bulla może śmiało wygrać każdy z nich. Kierowca z Holandii w trakcie Grand Prix w Austin następny raz udowodnił, dlaczego jego dominacja w obecnym sezonie jest aż tak wielka. Mistrz świata spisuje się fenomenalnie i w dodatku w trudnych warunkach jest w stanie dowieźć zwycięstwo w wyścigu. Dla kierowcy z Holandii start wyścigu o Grand Prix Stanów Zjednoczonych był fenomenalny. Zdołał już przed I zakrętem ominąć Sainza i miał możliwość, aby budować własną przewagę nad pozostałymi kierowcami. W trakcie pitstopu Max Verstappen stracił mnóstwo cennych sekund podczas pobytu w boksie, ponieważ pojawił się kłopot przy podmianie kół. Zapowiadało się na to, że skorzystać z tego może posiadacz 7 mistrzowskich tytułów Hamilton, który wskoczył na prowadzenie. Jednak Max Verstappen nie miał w planach się poddawać i dał radę dogonić siedmiokrotnego mistrza świata, a potem go wyprzedzić. Mistrz świata w finalnym rozrachunku wygrał wyścig o Grand Prix USA, na drugim miejscu był siedmiokrotny mistrz świata Sir Lewis Hamilton, a trzecie miejsce zajął Charles Leclerc z zespołu Scuderia Ferrari.

Zostaw komentarz