Technology

Daniel Ricciardo triumfował na włoskiej ziemi, a Norris Lando zajął drugą pozycję! Zaskakująca końcówka oraz zderzenie faworytów podczas wyścigu GP Włoch!

13.09.2021, 10:12 0 komentarzy
Daniel Ricciardo triumfował na włoskiej ziemi, a Norris Lando zajął drugą pozycję! Zaskakująca końcówka oraz zderzenie faworytów podczas wyścigu GP Włoch!

Należy być świadomym faktu, że ten sezon F1 jest naprawdę fascynujący. Biorąc pod uwagę poprzednie sezony rywalizacja o pierwszą lokatę opanowana była przez zawodników Mercedesa AMG, a mówiąc konkretniej Lewisa Hamiltona. Zawodnik pochodzenia brytyjskiego w minionym sezonie sięgnął po 7 tytuł mistrzowski, co dało mu możliwość zrównania się w sumie pucharów za mistrzostwo z legendarnym Schumacherem. W trwającym teraz sezonie kierowca brytyjskiego pochodzenia nie ma już jednak aż tak łatwo w walce o kolejny tytuł światowego mistrza. Spowodowane to jest zjawieniem się w stawce zawodników Maxa Verstappena, który także pragnie tego, by zwyciężyć tytuł mistrza F1. Już od GP Bahrajnu batalia między tymi 2 kierowcami jest niesamowicie zacięta i naprawdę ciężko obstawić kto z nich po ostatniej rundzie sezonu sięgnie po tytuł mistrzowski. Następnym etapem batalii tych 2 zawodników był włoski wyścig, czyli GP Monzy. Dla sporego grona kierowców to niesamowicie przyjemny tor, a w trakcie tego weekendu w bolidzie F1 zjawił się Kubica który zastąpił Kimiego Raikkonena, który miał pozytywny wynik testu na COVID-19.

Kibicom motoryzacji siedzącym na widowni sesje kwalifikacyjne do wyścigu o włoskie Grand Prix zapewniły naprawdę dużo ekscytujących emocji. Zakręt numer 1 niedzielnego ścigania zagwarantował wielbicielom motoryzacji elektryzującą walkę, z której zwycięsko wyszli Daniel Ricciardo a także Verstappen Max. Naprawdę istotne dla wyników niedzielnego wyścigu były wizyty zawodników w alei serwisowej. Właśnie po zmianie ogumienia doszło do zaskakującego wypadku. W naprawdę bardzo wąskim zakręcie spotkali się aktualny mistrz Formuły 1 i Verstappen Max i w momencie, gdy zdawać się mogło, że to jest koniec rywalizacji, obaj kierowcy uderzyli się kołami, a bolid Verstappena upadł na samochodzie prowadzonym przez zawodnika z Wielkiej Brytanii. To bez żadnych wątpliwości była niespodziewana chwila dla motoryzacyjnych sympatyków zebranych na trybunach, jednak żadnemu z kierowców nie stało się nic złego. Na tym całym incydencie korzyść zyskali kierowcy zespołu McLarena, którzy uplasowali się na dwóch najwyższych miejscach. Niedzielny wyścig zwyciężył Daniel Ricciardo, a na drugim miejscu dojechał Norris Lando. Dla drużyny McLarena to z całą pewnością genialne dokonanie i ten wynik znacząco pomoże im w batalii o trzecią lokatę w klasyfikacji generalnej.

Zostaw komentarz