Od zeszłego czwartku rozprzestrzeniają się ogólnopolskie protesty kobiet dotyczące zmiany prawa w sprawie aborcji

29.10.2020, 11:28 0 komentarzy
Od zeszłego czwartku rozprzestrzeniają się ogólnopolskie protesty kobiet dotyczące zmiany prawa w sprawie aborcji

W ponad 80 miastach w Polsce i w dwudziestu poza granicami kraju, z domów postanowiły ruszyć dorosłe kobiety, ale także i Panowie na równi z młodymi osobami, żeby zademonstrować rozczarowanie co do obwieszczenia Konstytucyjnego Trybunału względem legalnej aborcji. W czwartkowy poranek 22 października, rada Trybunału zdecydowała, iż uprawnienie do usunięcia ciąży w momencie chorego zarodka okazało się wykluczające się z polską Konstytucją. Od tamtej chwili ciągle trwają strajki, które mają na celu wykazanie niezadowolenia w sprawie tego zagadnienia. Strajkującym towarzyszą tego typu hasła jak np. "To jest wojna" i "Piekło Kobiet". Można usłyszeć też różne teksty, jak chociażby "Wyp*******ć", albo "***** ***", a w puste pola możliwe jest wkomponować tekst, w lekceważący sposób nakazujący zrezygnowania ze stanowiska przez obecnie panującą partię. Młodsze osoby, podobnie jak i starsi Polacy postanowili udać się na ulice, żeby ukazać solidarność z protestującymi, które pozbawiono racje do decydowania dzięki rządowej decyzji. Setki tysięcy osób w wielu polskich miastach oraz Polonia za granicą pragnie oświadczyć, iż tego typu prawo nie powinno być przyjęte i wypowiedzieć niechęć do stanowiska aktualnie rządzącej partii.

Protest się bez przerwy rozwija

Już na początku na proteście było bez liku ludzi, w szczególności zirytowanych Pań. W większych miastach, strajkujących były setki, jeśli nie tysiące, ponadto i w stosunkowo niewielkich miejscowościach wielu ludzi pokazywało swój sprzeciw, pojawiając się pod urzędami miejskimi oraz chodząc na tzw. "spacery". Na strajkach wykrzykiwanych jest całe mnóstwo haseł, śpiewane są piosenki, z kolei na banerach da się znaleźć różne napisy, jak chociażby "Moje ciało, mój wybór" oraz No women, no kraj. Jednakże czołowym oznaczeniem, które występuje bez przerwy, jest uznana czerwona błyskawica. Całe mnóstwo gwiazd oraz osób pracujących w mediach albo dołącza do demonstracji, pojawiając się na ulicach swoich miast, bądź też zamieszcza posty w social mediach, dając dowód swojemu wsparciu dla strajku. Jednakże partia rządząca i dodatkowo reprezentanci Kościoła Katolickiego wyciągają wniosek, iż Strajk Kobiet to bandytyzm, którego głównym motywem jest to aby osłabić Polskę i wzywają do zaprzestania demonstracji.

Na obszarze całego kraju szacunkowo około 400 000 ludzi ulokowało się na ulicach w aż ponad 400 demonstracjach, jednakże najwięcej osób manifestujących można było zobaczyć w stolicy Polski. Strajki na bardzo szeroką skalę objęły również Szczecin, Poznań, Kraków jak też wiele innych miast wojewódzkich. Nie wypada również nie powiedzieć o protestach w Niemczech, Londynie, we Włoszech, czy także w Norwegii lub Australii. Różnego rodzaju strajki, którym celem jest walka o prawa kobiet w naszym kraju można spotkać prawie każdego dnia na ulicach miast. Największa do tej pory manifestacja ma odbyć się w piątek 30 października.

Tagi:

Zostaw komentarz

Ostatnio opublikowane